STRONA GŁÓWNA 
 LINKI 
 KONTAKT 

WIADOMOŚCI ARCHIWALNE: LUTY 2018


26.02.2018

Jedną łyżwą w wielkim finale PLHK!

Hokeistki Stoczniowca udowadniają, że mają ogromną wolę walki i stanowią jeden, zgrany zespół. Mimo, że w trzeciej tercji pierwszego meczu półfinałowego PLHK przegrywały z Atomówkami w Tychach już 1:4, zdołały odwrócić losy meczu. Za tydzień drugie starcie w Gdańsku. Udział w wielkim finale i grę o złoty medal zapewnią dwie wygrane. „Tylko jedno słowo może określić dzisiejszy półfinał z SKKH Atomówki GKS Tychy – DRUŻYNA! 5 bramek w ostatnich 12. minutach meczu i wygrywamy z tyszankami 6:4 robiąc pierwszy krok w kierunku wielkiego finału! Przy stanie 4:1 dla tyszanek chyba nikt ze zgromadzonych na trybunach kibiców nie przypuszczał, że gospodynie zejdą z lodu pokonane. A jednak. Końcówka meczu to prawdziwa PETARDA w naszym wykonaniu!” – napisały zaraz po wygranej na profilu facebookowym zawodniczki Stoczniowca.
Podopieczne Henryka Zabrockiego dwie pierwsze tercje jednak „przespały”, bowiem na tablicy świetlnej widniał rezultat 3:1 dla GKS-u Atomówek Tychy. - Wyjechaliśmy z Gdańska o 5.00, a spotkanie graliśmy o godzinie 14.15. Być może miało to jakiś wpływ na naszą dyspozycję. Przed trzecią partią meczu powiedziałem dziewczynom, że teraz albo nigdy. Musieliśmy stracić jeszcze jednego gola, żeby się wreszcie podnieść. I tak jak we wcześniejszych fragmentach brakowało nam szczęścia, a gospodyniom pomagały nawet słupki, to końcówka była piorunująca w naszym wykonaniu. Szybko zdobywaliśmy gole, a z każdą bramką dziewczyny się jeszcze bardziej napędzały. Duże brawa dla mojego zespołu – powiedział trener Zabrocki.Zapraszamy wszystkich kibiców za tydzień do Hali Olivia. W sobotę, 3 marca o godzinie 14:45 odbędzie się drugi pojedynek półfinałowy. W przypadku wygranej Stoczniowca, gdańskie hokeistki zapewnią sobie udział w rywalizacji o mistrzostwo Polski.

SKKH GKS Atomówki Tychy – GKS Stoczniowiec 4:6 (2:1, 1:0, 1:5)

Bramki dla gdańskiej drużyny zdobywały: Marta Bigos 3, Aneta Błaszak 2 oraz Katarzyna Kasprzycka. Asysty na swoim koncie zapisały: Tetiana Onyshchenko 2, Dominika Korkuz i Renata Tokarska.

GKS Stoczniowiec: Agata Kosińska, Natalia Kwiatkowska - Natalia Kamińska, Renata Tokarska, Marta Bigos, Katarzyna Kasprzycka, Joanna Rykaczewska, Dominika Korkuz, Ewa Podracka, Alicja Siejka, Tetiana Onyshchenko, Maja Banaś, Aneta Błaszak i Julia Łapińska.


26.02.2018

Po turnieju w Elblągu.

W niedzielę 25 lutego 2018 r. o godzinie 16.30 zakończył się dwudniowy II Międzynarodowy Turniej Hokeja na Lodzie o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga Witolda Wróblewskiego. W turnieju wzięło udział łącznie 132 zawodników z 8 drużyn. W ponad 20 godzin turniejowych zmagań rozegrano 24 mecze, podczas których padło łącznie 160 goli. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy w wyniku losowania: na grupę A i grupę B. Dwie wygrane drużyny z każdej grupy awansowały do grupy C, która walczyła o miejsca I-IV. Pozostałe drużyny do grupy D, która walczyła o miejsca V-VIII. Poziom gry po awansach do grup C i D był bardzo wyrównany, dlatego do ostatnich minut ostatniego meczu do nie było wiadomo, kto zajmie miejsca na podium.
Ostateczne wyniki turnieju wyglądają następująco:

I m-ce GKS Stoczniowiec

II m-ce UKS Bombers

III m-ce Les Lions de Compiègne

IV m-ce LHT Lublin

V m-ce UKS Wikingowie

VI m-ce HKS Mińsk Mazowiecki

VII m-ce STH Siedlce

VIII m-ce Mała Husaria Białystok
Najlepsi zawodnicy turnieju to:

Simon Beller - MVP Les Lions de Compiègne

Maciek Pezowicz - MVP GKS Stoczniowiec

Nadia Ratajczyk - MVP UKS Bombers

Seweryn Kołtunik - MVP LHT Lublin

Igor Sadzyński - MVP UKS Wikingowie

January Hoszwa - MVP Husaria Białystok

Michał Piotrkiewicz - MVP HKS Mińsk Mazowiecki

Filip Wiensak - MVP STH Siedlce

Puchary, medale oraz nagrody dla drużyn i zawodników wręczał na ceremonii zakończenia Prezydent Miasta Elbląga - Pan Witold Wróblewski wraz z dyrektorem MOSiR Panem Andrzejem Bugajny oraz kierownikiem Referatu Sportu Panem Andrzejem Budzelewskim

.Turniej zorganizowany przez UKS Wikingowie odbył się dzięki współpracy z Urzędem Miasta, który ufundował pamiątkowe puchary dla zwycięskich drużyn oraz statuetki dla najlepszych zawodników, a także dzięki współpracy z MOSiR, który udostępnił na czas turnieju cały obiekt lodowiska Helena, który na dwa dni stał się prawdziwym azylem dla zawodników, trenerów, opiekunów i wiernych kibiców.

Całą imprezę w mistrzowski sposób poprowadził znany prezenter o niezwykłym głosie - Krzysztof Panas

.

Opiekę sędziowską zapewnił Pomorski Okręgowy Związek Hokeja na Lodzie.

Puchary i nagrody dla pozostałych drużyn ufundowali organizatorzy oraz firmy Logbartrans, Bank Spółdzielczy Brodnica, firma transportowa Happy Trans oraz Myjnia Gosia. Obiady dla zawodników oraz opiekunów zapewnił Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia.

Nieocenioną pracę nad przygotowaniem oraz przebiegiem turnieju wykonali rodzice wychowanków UKS Wikingowie oraz trener Ireneusz Wala.

Nie sposób wymienić wszystkich osób zaangażowanych, ale wielkie DZIĘKUJĘ dla nich wszystkich!!!

Cieszymy się, że przyjechali do nas zawodnicy z odległych zakątków Europy i Polski, nie zważając na kapryśną zimową pogodę. Dopisali również kibice z Elbląga oraz grających miast. Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się w tak licznym gronie i że zawodnicy grający w turnieju dostarczą nam równie dużo pozytywnych wrażeń.

Wyniki poszczególnych meczów:

Les Lions de Compiègne - UKS Wikingowie: 7:1

UKS Bombers - LHT Lublin 4:0

GKS Stoczniowiec - Husaria Białystok 4:0

HKS Mińsk Mazowiecki - STH Siedlce: 3:3; karne 1-2

UKS Wikingowie - Husaria Białystok 6:1

LHT Lublin: STH Siedlce 4:3

Les Lions de Compiègne - GKS Stoczniowiec 2:1

UKS Bombers - HKS Mińsk MAzowiecki 11:0

UKS Wikingowie - GKS Stoczniowiec 0-10

LHT Lublin - HKS Mińsk Mazowiecki 2:2; karne 1-2

Les Lions de Compiègne - Husaria Białystok 9:0

UKS Bombers - STH Siedlce 4:1

Husaria Białystok - STH Siedlce 0:5

GKS Stoczniowiec - LHT Lublin 12:0

UKS Wikingowie - HKS Mińsk Mazowiecki 3:0

Les Lions de Compiègne - UKS Bombers 1:3

STH Siedlce - UKS Wikingowie 2:3

LHT Lublin - Les Lions de Compiègne 1:4

Husaria Białystok - UKS Mińsk Mazowiecki 5:5; karne 4:5

GKS Stoczniowiec - UKS Bombers 2:1

HKS Mińsk Mazowiecki - STH Siedlce 2:1

LHT Lublin - UKS Bombers 2:5

Husaria Białystok - UKS WIkingowie 1:1; karne 1-2

GKS Stoczniowiec - Les Lions de Compiègne 3:1
14.02.2018

Święto hokeja w Elblągu!

W dniach 24-25.02.2018 na lodowisku Helena w Elblągu zostanie rozegrany II Międzynarodowy Turniej Hokeja na Lodzie o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga Witolda Wróblewskiego. W turnieju wystartuje 8 drużyn, w których wystąpią młodzi zawodnicy z rocznika 2005 i młodsi. Zmagania rozpoczną się w sobotę o godzinie 8:00.

13.02.2018

Nie żyje Adam Korczyk.
Z głębokim żalem informujemy, iż odszedł nasz Kolega Adam Korczyk. Sędzia międzynarodowy,obserwator PZHL,działacz hokejowy a przede wszystkim wielki przyjaciel. Żegnamy wspaniałego człowieka. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 17.02.2018 o godz. 10.00 w Kościele Św. Antoniego w Katowicach (Dąbrówka Mała) ul. Niepodległości 4.


12.02.2018

Juniorzy młodsi Stoczniowca zagrają na Olimpiadzie Młodzieży!

Juniorzy młodsi gdańskiego Stoczniowca odnieśli dwa zwycięstwa i zajęli pierwsze miejsce podczas turnieju barażowego do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Młodzi gdańszczanie w pierwszym meczu pokonali Unię Oświęcim 4-0, a w drugim meczu pokonali Orlika Opole 15-0. Warto odnotować fakt, iż obaj bramkarze, Wiktor Soliński i Tobiasz Kuźnicki, zachowali czysto konto. Dzięki wygraniu barażu, podopieczni trenerów Krzysztofa Lehmanna i Pawła Jakubowskiego, wystąpią w Turnieju Finałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który zostanie rozegrany w Sanoku w dniach 27.02-04.03.2018 r. Gratulacje i sukcesu na Olimpiadzie!ARCHIWUM:

2017


• Styczeń
• Luty
• Marzec
• Kwiecień
• Maj
• Czerwiec
• Lipiec
• Sierpień
• Wrzesień
• Październik
• Listopad
• Grudzień

2018


• Styczeń
• Luty
• Marzec
• Kwiecień
• Maj
• Sierpień
• Wrzesień
• Październik
• Listopad
• Grudzień


DO GÓRY

Copyrights 2017 © POZHL