KONTAKT

WIADOMOŚCI ARCHIWALNE: MARZEC 2017

28.03.2017

Zwycięstwo Kaliningradu w Elblągu.

Turniej hokeja na lodzie w Elblągu, organizowany od kilku lat pod koniec sezonu hokejowego na stałe wpisał się w ogólnopolski kalendarz spotkań towarzyskich młodzieżowych klubów hokejowych. W tym roku miał rangę międzynarodowego turnieju, a honorowym patronatem objął go Prezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski. Celem turnieju była popularyzacja hokeja na lodzie, nawiązanie współpracy między klubami, integracja zawodników z różnych klubów hokejowych oraz wymiana doświadczeń, ale przede wszystkich dostarczenie mnóstwa pozytywnych emocji zarówno zawodnikom jak i fanom hokeja. Wszyscy uczestnicy turnieju chwalili gościnność gospodarzy oraz sportowy poziom turnieju. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta oraz hojności sponsorów (CCM Polska Poznań, PZHL, POZHL, portalowi mierzeja.pl, firmom: Warszmet, Techtrans, Logbartrans, Unissoll, Bankowi Spółdzielczemu Brodnica) każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal oraz drobny upominek.

Końcowa klasyfikacja turnieju: I miejsce - Phoenix Kaliningrad (15 pkt) II miejsce - UKS Bombers Malbork (11 pkt) III miejsce - HKS Mińsk Mazowiecki (9 pkt) IV miejsce - KH Legia Warszawa (5 pkt) V miejsce - UKS Wikingowie Elbląg (4 pkt) VI miejsce - HUKS Niedźwiadki Gdynia (1 pkt)

Najlepszym napastnikiem turnieju został zdobywca 10 bramek, zawodnik HKS Mińsk Mazowiecki - Samed Mamedov, najlepszym obrońcą turnieju - zawodniczka UKS Wikingowie Julka Grzelak, najlepszym bramkarzem turnieju, zawodnik drużyny Phoenix Kaliningrad, wypożyczony na czas turnieju przez HUKS Niedźwiadki - Ivan Michalev

27.03.2017

Kolejna edycja Olivia Cup.

Już w najbliższy weekend w gdańskiej hali Olivia odbędzie się kolejna edycja turnieju Olivia Cup. W turnieju biorą udział zawodnicy z rocznika 2007 i młodsi reprezentujący 10 drużyn z Polski, Litwy, Białorusi i Rosji.Zmagania młodych zawodnikwów odbywać się będą na dużej tafli w sobotę i niedzielę od godziny 10:30. Zapraszamy do oglądania i kibicowania!

27.03.2017

Juniorzy Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014 Mistrzami Polski!

W rozegranych w Jastrzębiu Zdrój finałach Mistrzostw Polski Juniorów, podopieczni trenera Krzysztofa Lehmanna sprawili miłą niespodziankę i zdobyli tytuł Mistrzów Polski. W fazie grupowej gdańszczanie pokonali Podhale Nowy Targ 8-4, następnie Unię Oświęcim 6-5 i w meczu o pierwsze miejsce w grupie ulegli gospodarzom, JKH Jastrzębie 2-4. Po dniu przerwy, w półfinale pokonali drużynę Polonii Bytom 3-2. W niedzielnym finale pewnie pokonali Naprzód Janów 7-0, ktôry we wcześniejszym półfinale pokonał faworyta JKH Jastrzębie i tym samym zostali Mistrzami Polski Juniorów! Dyrektoriat turnieju wyróżnił dodatkowo dwóch zawodników PKH 2014, Maciej Rybak został najlepszym napastnikiem turnieju, a Patryk Krężołek najlepszym strzelcem! Gratulujemy zawodnikom oraz wszystkim, którzy przynili się do tego sukcesu!

19.03.2017

Srebro hokeistek Stoczniowca!

 Gdańskie hokeistki, po przegranej w pierwszym meczu w Gdańsku z Polonią Bytom 5-2, wczoraj uległy w meczu rewanżowym Bytomiankom 9-0. Tym samym Polonia Bytom obroniła tytuł Mistrzyń Polski, a zawodniczki Stoczniowca Gdańsk, podobnie jak w poprzednim sezonie, zdobyły srebrne medale Polskiej Ligi Hokejowej Kobiet. Gratulacje dla wszystkich zawodniczek, trenera Henryka Zabrockiego, kierownika drużyny Włodzimierza Byczkowskiego, całego sztabu szkoleniowego oraz zarządu klubu GKS Stoczniowiec Gdańsk!

18.03.2017

Juniorzy PKH 2014 zagrają w Finałach Mistrzostw Polski Juniorów

 Juniorzy PKH 2014, po wygraniu turnieju barażowego, awansowali do finałów MPJ. Turniej rozpocznie się już w najbliższy wtorek w Jastrzębiu Zdrój. Gdańscy juniorzy, wzmocnieni zawodnikami na co dzień grającymi w MH Automatyce w PHL, jadą z wiarą w sprawienie niespodzianki i włączenia się do walki o medale.

17.03.2017

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga.

 Już w następny weekend, 25-26.03.2017, na lodowisku w Elblągu odbędzie się Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga Witolda Wróblewskiego. W turnieju wezmą udział zawodnicy urodzeni w 2005 roku i młodsi reprezentujący sześć zespołów. Zapraszamy do oglądania i kibicowania!

14.03.2017

Lodowisko w Malborku żyje hokejem!

 W miniony weekend na lodowisku w Malborku odbył się turniej hokeja na lodzie, w którym brali udział najmłodsi adepci hokeja. Występowali zawodnicy z roczników 2004-2006 oraz 2007 i młodsi. Zawodnicy wykazali się ogromnym duchem walki oraz zawziętością i ambicją sportową, które na pewno przydadzą się podczas dalszych treningów i zawodów. W turnieju wzięły udział drużyny z Malborka, Elblągu, Gdyni i Poznania. Najskuteczniejszym zawodnikiem z 10 bramkami w turnieju został Bartosz Seńko z Bombers Malbork. Nadia Ratajczyk z Malborka została wybrana przez trenerów najlepszym bramkarzem zawodów.

Najmłodszym zawodnikiem turnieju został Artur Omulchenko (3 lata).

Wszyscy zawodnicy otrzymali tradycyjnie pamiątkowe krążki:

13.03.2017

Porażka hokeistek Stoczniowca w pierwszym meczu finałowym PLHK.

 W pierwszym meczu finałowym PLHK podopieczne trenera Henryka Zabrockiego musiały uznać wyższość zawodniczek Polonii Bytom. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 5-2. W najbliższą sobotę (i ewentualnie w niedzielę) decydujące mecze w Bytomiu. Gdańszczanki na pewno nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa i przystąpią do meczu z mocnym postanowieniem zwycięstwa.

06.03.2017

Gdańskie hokeistki zagrają o złoto!

 Podopieczne trenera Zabrockiego, po raz trzeci z rzędu zagrają w finale PLHK. W rewanżowym spotkaniu z Kojotkami gdańszczanki pokonały rywalki 5-2 i przypieczętowały awans do finału. 4 bramki w meczu zdobyła Marta Bigos, jedno trafienie dołożyła Joanna Rykaczewska. Rywalkami hokeistek Stoczniowca będzie drużyna Polonii Bytom. Pierwszy mecz już w najbliższą sobotę o godzinie 19:00 w hali Olivia.

06.03.2017

Srebrni Wikingowie

 Po udanych występach na Narodowym, drużyna elbląskich Wikingów, wzięła udział w turnieju w Mińsku Mazowieckim. Młodzi hokeiści, pomimo zmęczenia spisali się bardzo dobrze i w stawce czterech drużyn, zajęli drugie miejsce. Gratulujemy!

03.03.2017

Wikingowie na podium na Narodowym!

 2 marca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się V Ogólnopolski Turniej "Mistrzowie Białego Orlika", organizowany przez Stowarzyszenie Sport7 Mariusza Czerkawskiego. W turnieju wzięły udział 24 drużyny z całej Polski. Elbląski UKS Wikingowie wystawił dwie drużyny do rywalizacji. Pomimo ogromnej konkurencji zawodnicy z Elbląga zajęli kolejno III i V miejsce!!! Zawody polegały na jak najszybszym pokonaniu toru przeszkód min. przeskoczenie 5 belek, przejazd pod poprzeczką, slalom, ”beczułki”, zatrzymanie. Kryterium oceny była szybkość przejazdu oraz precyzja (za każdy błąd doliczany był czas).

Zawodnicy, którzy wywalczyli III miejsce:
Grzelak Julia, Branicki Jakub, Chrostowski Michał, Kęska Nikodem, Brzezińska Maja, Wocial Kacper.

Zdobywcy V miejsca:
Jaskulska Olga, Sadzyński Igor, Wasiłyszyn Alan, Wasiłyszyn Alex, Wocial Jakub, Jaskulski Rafał. Trenerem zawodników i zawodniczek jest Pan Ireneusz Wala, a podczas zawodów pomagała Pani Marta Wocial. GRATULUJEMY!!!