STRONA GŁÓWNA 
 LINKI 
 KONTAKT 

WIADOMOŚCI ARCHIWALNE: MARZEC 2018


30.03.2018

Życzenia Świąteczne!
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości, radosnego wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół oraz wesołego Alleluja życzy zarząd Pomorskiego Okręgowego Związku Hokeja na Lodzie.26.03.2018

MOHT Mistrzem TLH w sezonie 2017/2018!

Drużyna Marvins Oliwa Hockey Team została Mistrzem Trójmieskiej Ligi Hokeja w sezonie 2017/2018. W meczu finałowym MOHT pokonali drużynę Goldwell Gdańsk 4-3. Do wyłonienia zwycięzcy niezbędne były rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy z Oliwy.

MOHT - GOLDWELL 4 : 3 k (1:1;1:2;1:0)

8:21 1 - 0 Walicki Jakub - Bruliński Arkadiusz +1

13:57 1 - 1 Oppeln-Bronikowski Kamil - Cytawa Grzegorz

21:45 1 - 2 Oppeln-Bronikowski Kamil

27:47 1 - 3 Bubenko Marcus - Oppen-Bronikowski Kamil +1

29:53 2 - 3 Kazimierczak Artur - Walicki Jakub +1

42:41 3 - 3 Kazimierczak Artur - Campbell Oliver

45:00 4 - 3 Kazimierczak Artur PS

Klasyfikacja końcowa sezonu TLH 2017/2018

1. Marvins Oliwa Hockey Team

2. Goldwell Gdańsk

3. GKH Gdynia

4. Mad Dogs Sopot

5. Dragons Gdańsk

6. Lider Hockey Team

7. FCDH

8. Grizzlies Gdynia

Najlepsi zawodnicy Ligi TLH (wybrani głosami wszystkich grających drużyn oraz sędziów)

Najlepszy bramkarz Ligi TLH sezonu 2017/18 - Mikołaj Kroszel (MOHT)

Najlepszy obrońca Ligi TLH sezonu 2017/18 - Grzegorz Cytawa (Goldwell)

Na szczególne wyróżnienie głosami drużyn zasłużyli również bramkarz Radosław Kardasiński (FCDH) oraz obrońca Oliver Campbell (MOHT).

Najlepsi zawodnicy Ligi TLH (w oparciu o statystyki)

Królem Strzelców Ligi TLH sezonu 2017/18 został Kamil Oppeln-Bronikowski (Goldwell) - strzelec 37 bramek.

MVP Ligi TLH w sezonie 2017/18 został również Kamil Oppeln-Bronikowski (Goldwell) najlepszy w punktacji kanadyjskiej 76 pkt za 37 bramek i 39 asyst.

Pojedynek w kategorii Króla Strzelców trwał do samego końca. Tylko o 2 gole mniej od najlepszego zawodnika zanotował Jiri Krtek (Dragons) - 35 bramek, kolejno Karol Przybyła (GKH - 34) i Marek Jakub Walicki (MOHT - 33).

Nagrodę specjalną, przyznaną i ufundowaną przez POZHL wraz z sędziami, dla najbardziej ambitnego zawodnika rozgrywek TLH w sezonie 2017/2018 – otrzymał zawodnik drużyny FCDH Lukáš Páleníček

.

Więcej szczegółów oraz wszystkie statystyki TLH • Trójmiejska Liga Hokeja


26.03.2018

Nabór zawodników do OSS w Gdańsku.

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec oraz Ogólnokształcące Szkoły Sportowe w Gdańsku ogłaszają nabór na rok szkolny 2018/2019. W tym roku na młodych adeptów hokeja na lodzie czeka do 15 miejsc. Absolwentami OSS w Gdańsku są uznani polscy hokeiści m.in. Aron Chmielewski czy Maciej Urbanowicz. Gra w Stoczniowcu oraz udział w treningach klubu związany jest uczęszczaniem młodych hokeistów do liceum funkcjonującego w ramach Ogólnokształcących Szkół Sportowych w Gdańsku przy ul. Kołobrzeskiej 77.

21.03.2018

Wielki finał TLH.

Już w najbliższy piątek o godzinie 19:00 zostanie rozegrany mecz finałowy Trójmiejskiej Ligi Hokeja sezonu 2017/2018. W wielkim finale spotkają się drużyny Goldwell Gdańsk i Marvins Oliwa Hockey Team. W sezonie zasadniczym każda z drużyn rozegrała 14 meczów, a następnie mecze fazy play off. Dwie najlepsze drużyny zagrają miedzy sobą mecz, o zwycięstwo w mijającym sezonie. Wszystkich kibiców hokeja na lodzie zapraszamy do gdańskiej hali Olivia. Emocji na pewno nie zabraknie!

19.03.2018

Młodzi hokeiści nadrabiali zaległości.

Żacy młodsi i starsi gdańskiego Stoczniowcanadrabiali zaległości w meczach ligowych. Żacy młodsi rozegrali dwa mecze w rówieśnikami z Warszawy i odnieśli dwa zwycięstwa. W pierwszym meczu pokonali KH Legię Warszawa I 7-3. Gole zdobyli: Maciej Pezowicz (2), Adam Krajewski, Patryk Bagiński, Jakub Vitek, Wowa Charkin i Jacek Juchniewicz. W drugim meczu odnieśli zwycięstwo nad KH Legią Warszawa II 4-2. Gole zdobyli: Ksawery Kunze, Konrad Kowalski, Adam Krajewski i Jacek Juchniewicz. Gdańszczanie aktualnie zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy północnej.

Żacy starsi Stoczniowca rozgrywali mecze z Sokołami Toruń i ŁKH Łódź. Gdańszczanie wygrali wszystkie mecze! Pierwszy mecz z Sokołami zakończył się wynikiem 5-1. Gole zdobyli: Jonathan Kaczmarek (3), Marceli Stańczyk i Oliwier Kurnicki. Drugi mecz z Sokołami 9-3. Gole Zdobyli: Jonathan Kaczmarek (3), Jan Juchniewicz (2), Adrian Gromadzki (2), Marceli Stańczyk i Oliwier Kurnicki

.


Mecze z ŁKH Łódź zakończyły się zwycięstwami podopiecznych trenera Pawła Zwolińskiego 5-0 (walkower na korzyść Stoczniowca) i 7-2. Gole zdobyli: Adrian Gromadzki (3), Marceli Stańczyk, Jan Juchniewicz, Adam Tuszkowski i Jonathan Kaczmarek

.

Zawodnicy Stoczniowca zajęli pierwsze miejsce w tabeli grupy północnej i czekają na rywali w finałach, które odbędą się w dniach 03-08.04.2018. Miejsce finałów nie jest jeszcze znane.
18.03.2018

Hokeistki Stoczniowca Wicemistrzyniami Polski!

Hokeistki GKS Stoczniowiec przegrały na wyjeździe z Polonią Bytom 1:3 (1:2, 0:1, 0:0) w drugim meczu finału PLHK. Polonia triumfowała w serii do dwóch zwycięstw 2-0 i obroniła mistrzowski tytuł. Tak jak w zeszłym roku, gdańszczankom przypadło srebro.Hokeistki Stoczniowca trzeci rok z rzędu musiały zadowolić się drugim miejscem i srebrnymi medalami PLHK. Warto jednak dodać, że podczas pierwszego meczu w Gdańsku podopieczne Henryka Zabrockiego były bliskie sprawienia niespodzianki (porażka 3:4 po dogrywce).- Zespół dał z siebie wszystko. Nie udało się, ale wstydu nie ma. Ślązaczki musiały się ostro napracować, żeby w tym roku wygrać to mistrzostwo. Dziewczyny oczywiście przeżywały porażkę. Były łzy smutku, które na szczęście szybko zmieniły się w łzy szczęścia z odniesionego sukcesu – powiedział trener Henryk Zabrocki.
- Brawa za cały sezon i walkę w finale. W odmłodzonym składzie, z kilkoma mniej doświadczonymi zawodniczkami to jest po prostu nie lada osiągnięcie. Cała drużyna absolutnie wspięła się na wyżyny swoich umiejętności, dlatego jeszcze bardziej rozpiera nas duma – podsumował Maciej Turnowiecki, wiceprezes GKS Stoczniowiec.STOCZNIOWIEC: Kosińska; Kwiatkowska – Kamińska, Tokarska, Bigos, Kasprzycka, Siejka; Banaś, Podracka, Błaszak, Onyszczenko, Korkuz, Łapińska, Grzelak

Trener Henryk Zabrocki, kierownik drużyny Włodzimierz Byczkowski


11.03.2018

Porażka w pierwszym meczu finałowym PLHK.

Hokeistki Stoczniowca przegrały w Olivii pierwszy mecz finałowy PLHK z Polonią Bytom 3:4 (0:2, 1:0, 2:1, d. 0:1). Za tydzień obie drużyny zagrają w Bytomiu. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.
Gdańskie zawodniczki, pomimo, że nie były faworytkami spotkania i przegrywały już 0-2, potrafiły doprowadzić do wyrównania i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej więcej szczęścia dopisało zawodniczkom Poloni i objęły one prowadzenie w rywalizacji finałowej.Gole dla gdańskiej drużyny zdobyły:Marta Bigos, Maja Banaś i Tetiana Onyshchenko. Bardzo dobrze w bramce Stoczniowca spisywała się Agata Kosińska.
- Dziewczyny walczyły bardzo ambitnie. Zasługują na duże brawa. Do momentu straty gola w dogrywce był to niezwykle wyrównany mecz. Podjęliśmy walkę, więc pełne uznanie dla zawodniczek, za ich postawę na lodzie - powiedział trener Henryk Zabrocki (na zdjęciu poniżej).

07.03.2018

Komunikaty WGiD POZHL

Wydział Gier i Dyscypliny POZHL wydał komunikaty dotyczące nierozegranego meczu w ramach rozgrywek II Ligi Grupy Północnej pomiędzy Warsaw Capitals i SKH Mad Dogs Sopot oraz zawieszenia licencji okresowych zawodników.

•KOMUNIKAT_NR4

•KOMUNIKAT_NR5


06.03.2018

Wikingowie nie próżnują.

W sobotę w Malborku zawodnicy z roczników 2008 i młodsi wzięli udział w turnieju Minihokeja w Malborku. Pomimo siarczystego mrozu, jaki panuje na obiekcie oraz osłabionego chorobą składu, młodzi elblążanie dzielnie walczyli pod opieką trenera Rafała Sokalskiego remisując z drużyną gospodarzy, ale wysoko przegrali z rywalami z Gdyni. Finalnie elbląscy Wikingowie zajęli III miejsce w turnieju. Najlepszym zawodnikiem turnieju z drużyny UKS WIkingowie został Oskar Strelał, trenujący hokej zaledwie od pół roku. Nagrodzeni zostali również dzielni bramkarze: Krzysztof Ciesielski oraz Gracjan Bołtryk

.

Starsi wychowankowie klubu UKS Wikingowie wsparci zawodnikami z zaprzyjaźnionego UKS Bombers w sobotę w godzinach popołudniowych pojechali w Góry Świętokrzyskie, żeby w niedzielę 4 marca w godzinach porannych stawić czoła drużynom z centralnej Polski. Na II Świętokrzyskim Pikniku Hokejowym elblążanie wygrali wszystkie mecze: z HKS Mińsk Mazowiecki 4:3, ROLA Radom 5:3 oraz Piranie Skarżysko - Kamienna 6:2. Najlepszym strzelcem w konkursie rzutów karnych został Jakub Wocial, a najszybszym zawodnikiem w konkursie na szybkość przejazdu Kacper Wocial. Złotych Wikingów do boju poprowadził trener Ireneusz Wala

.
05.03.2018

Nieudany występ na Olimpiadzie Młodzieży

Nie udał się występ zawodnikom GKS Stoczniowiec Gdańsk podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2018. Podopieczni trenera Krzysztofa Lehmanna przegrali trzy mecze grupowe i w końcowej klasyfikacji zajęli ósme miejsce.

UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok - GKS Stoczniowiec 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

MOSM Tychy – GKS Stoczniowiec 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

TMH Polonia/RTH Zryw - GKS Stoczniowiec 6:1 (1:1, 4:0, 1:0)

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2018 triumfowali juniorzy młodsi JKH GKS-u Jastrzębie. W finałowym meczu turnieju dla najlepszych w kraju zespołów do 18 roku życia jastrzębianie pokonali na lodowisku w Sanoku łączoną drużynę Polonii Bytom/Zrywu Ruda Śląska 3:2 po dogrywce.

Wcześniej w meczu o brąz MOSM Tychy pokonał również 3:2 po dogrywce Sokoły Toruń. Nagrody najlepszym zespołom i zawodnikom wyróżnionym indywidualnie wręczali: członek zarządu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Danuta Piorun, wiceburmistrz Sanoka Stanisław Chęć i były reprezentant Polski, olimpijczyk z Calgary Franciszek Kukla.

Klasyfikacja końcowa XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Podkarpacie 2018 – dyscyplina: hokej na lodzie.

I MIEJSCE JKH GKS Jastrzębie 45 pkt.

II MIEJSCE TMH POLONIA/ZRYW Ruda 40 pkt.

III MIEJSCE MOSM Tychy 36 pkt.

IV MIEJSCE MKS SOKOŁY Toruń 32 pkt.

V MIEJSCE UKS NIEDŹWIADKI Sanok 28 pkt.

VI MIEJSCE UKS ZAGŁĘBIE Sosnowiec 24 pkt.

VII MIEJSCE MMKS PODHALE/CRACOVIA 20 pkt.

VIII MIEJSCE GKS STOCZNIOWIEC 16 pkt.


05.03.2018

Zawodniczki Stoczniowca w finale PLHK!

Hokeistki Stoczniowca są już co najmniej srebrnymi medalistkami MP. Po sobotniej porażce z Atomówkami GKS Tychy 2-3 (1:2, 0:0, 1:1), w trzecim meczu gdańszczanki pokonały rywalki 3-2 (0:1, 1:0, 1:1, d. 1:0) i awansowały do finału PLHK.To co nie udało się za pierwszym razem, czyli w sobotę, gdańszczanki odbiły sobie w niedzielę. Nie było jednak łatwo. Mecz rozpoczął się po myśli przyjezdnych, które już w drugiej minucie objęły prowadzenie. Mimo kilku prób w tej tercji gdańszczanki nie były w stanie odrobić strat. Druga część gry przyniosła sporo emocji i pierwszą bramkę dla Stoczniowca. W 28. minucie Tetiana Onyszczenko otrzymała podanie od Marty Bigos i precyzyjnym strzałem doprowadziła do wyrównania. Stoczniowiec wyszedł na prowadzenie w czwartej minucie trzeciej tercji. Strzał Bigos odbiła bramkarka tyszanek, a w zamieszaniu podbramkowym najsprytniejsza okazała się Onyszczenko. Trafienie to napędziło gdański zespół, który kilkukrotnie wyprowadzał szybkie ataki, jednak nie potrafił przełożyć ich na powiększenie przewagi bramkowej. Zamiast tego gdańszczanki straciły drugiego gola. Do końca meczu żaden z zespołów nie był w stanie rozstrzygnąć losów półfinału.


Wszystko jednak szczęśliwie zakończyło się już w 39. sekundzie dodatkowej części gry. Ku uciesze miejscowych kibiców i trenera Zabrockiego Dominika Korkuz trafiła z dystansu, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 3:2. Była to druga wygrana Stoczniowca w półfinale Polskiej Ligi Hokeja Kobiet, dająca jednocześnie gdańskiemu zespołowi miejsce w finale. W walce o złoto, podobnie jak przed rokiem i dwoma laty, rywalem Biało-niebieskich będzie Polonia Bytom.- Mimo, że w rywalizacji do dwóch wygranych prowadziliśmy 1:0, to dziewczyny na lód w sobotę wyszły nieco stremowane i na pewno dały się tyszankom zaskoczyć. Po raz kolejny okazało się, że play-off nie wybacza błędów. W niedzielę o pomyłkach nie mogło być już mowy. Spotkanie było wyrównane, jednocześnie zacięte i emocjonujące. Momentami nasze dziewczyny potrafiły stłamsić rywalki w ich tercji, były jednak i takie chwilę, że i myśmy drżeli. Nie ustrzegliśmy się błędów, ale z drugiej strony przeciwstawiliśmy swoje doświadczenie i potrafiliśmy rywalkom w doliczonym czasie zadać ten decydujący cios – podsumował trener Henryk Zabrocki (na zdjęciu poniżej), który w historii kobiecego hokeja w Stoczniowcu zapisał się już złotymi i srebrnymi zgłoskami.
GKS Stoczniowiec – Atomówki GKS Tychy 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, d. 1:0)

Bramki dla Stoczniowca: Tetiana Onyszczenko 2 gole (przy pierwszym asysta Marty Bigos przy drugim Marty Bigos i Alicji Siejki), Dominika Korkuz (asysta Tetiana Onyszczenko).

GKS STOCZNIOWIEC: Kosińska; Kamińska, Tokarska - Bigos, Kasprzycka, Siejka; Banaś, Podracka - Błaszak, Onyszczenko, Korkuz; Rykaczewska, Łapińska, Grzelak


ARCHIWUM:

2017


• Styczeń
• Luty
• Marzec
• Kwiecień
• Maj
• Czerwiec
• Lipiec
• Sierpień
• Wrzesień
• Październik
• Listopad
• Grudzień

2018


• Styczeń
• Luty
• Marzec
• Kwiecień
• Maj
• Sierpień
• Wrzesień
• Październik
• Listopad
• Grudzień


DO GÓRY

Copyrights 2017 © POZHL