STRONA GŁÓWNA 
 LINKI 
 KONTAKT 

WIADOMOŚCI ARCHIWALNE: KWIECIEŃ 2017


23.04.2017

Brąz Żaków Starszych Stoczniowca!

 W Bytomiu zakończyły się Mistrzostwa Polski Żaka Starszego. Duży sukces odniosła drużyna GKS Stoczniowiec Gdańsk prowadzona przez trenera Pawła Zwolińskiego, ktora zakończyła turniej na trzecim miejscu i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski! W decydującym o medalu meczu, młodzi Gdańszczanie po dramatycznym meczu pokonali rówieśników z Sanoka 3-2. W drodze do brązowego medalu hokeiści Stoczniowca po 4:1 ograli MOSM Tychy i Naprzód Janów, 1:6 przegrali z Polonią Bytom, a w półfinale 1:2 z Sokołami Toruń. W meczu finałowym zawodnicy TMH Poloni Bytom pokonali MKS Sokoły Toruń 4-1. Gratulacje dla młodych zawodników, trenera i wszystkich, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

14.03.2017

Wesołego Alleluja!11.04.2017

Podsumowanie Amber Cup 2017.

 Jeszcze nie opadły emocje związane z Amber Cup 2017, a organizatorzy już myślą o kolejnej, przyszłorocznej edycjii tego wspaniałego turnieju. Przy okazji warto wspomnieć o ludziach i instytucjach, bez których zawody nie byłyby tak profesjonalnie przygotowane i przeprowadzone. W tym miejscu należą się podziękowania Marszałkowi Województwa Pomorskiego, Panu Mieczysławowi Struk, który objął turniej honorowym patronatem, Panu Maciejowi Kowalczukowi, Dyrektorowi Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, za ufundowanie nagród dla zwycięzców turnieju. Klubowi GKS Stoczniowiec Gdańsk, głównemu organizatorowi i sponsorowi, firmom Goldwell, MH Automatyka, Young Reporter, JPA, CCC Hokej Polska, SportRebel (dystrybutor marki Bauer), Pomorskiemu Okręgowemu Związkowi Hokeja na Lodzie. Patronat medialny sprawował Dziennik Bałtycki i portal trojmiasto.pl.

Ale największe słowa uznania i podziękowania należą się rodzicom młodych zawodników, bez których turniej nie byłby tak wspaniale zorganizowany. Szczególnie należałoby podziękować Żanecie i Pawłowi Zielińskim, Basi i Marcinowi Majewskim, Ani Nowak i Maćkowi Gulczyńskiemu, Agnieszce i Adamowi Tuszkowskim, Marcie Ziniak, Kasi Drzewuckiej, Oli Kaczmarek, Lidce Duzinkiewicz, Marzenie Daniluk, Dominikowi Łapińskiemu, Łukasz Nawrotowi.

Podziękowania należą się również Zenonowi Obłońskiemu, który swym niepowtarzalnym temperamentem i poczuciem humoru, potrafił zintegrować i zachęcić do dopingu międzynarodową publiczność! Na zakończenie podziękowanie jeszcze dla sędziów turnieju, za zaangażowanie i profesjonalizm. Podsumowując III edycję Amber Cup 2017, można z całą pewnością stwierdzić, że takie turnieje podnoszą sportowe umiejętności młodych zawodników, scalają środowisko hokejowe i przyczyniają się do rozwoju naszej ukochanej dyscypliny sportu, hokeja na lodzie!10.04.2017

III edycja Amber Cup zakończona

 Po trzech dniach zmagań w gdańskiej hali Olivia, poznaliśmy triumfatorów już III edycji Amber Cup. Od piątku do niedzieli hala tętniła życiem, na dwóch taflach młodzi zawodnicy rozgrywali mecze, kibice dopingowali, a organizatorzy, GKS Stoczniowiec i przede wszystkim rodzice młodych zawodników Stoczniowca, starali się, żeby wszystko było na najwyższym poziomie! Przedstawiciele zaproszonych drużyn już teraz zgłaszali chęć uczestnictwa w kolejnej edycji turnieju w przyszłym roku. Po rozegraniu meczów grupowych, trudy całego turnieju najlepiej znieśli zawodnicy drużyn przyjezdnych i to oni zajeli miejsca na podium. W meczu o trzecie miejsce młodzi gdańszczanie przegrali 2:4 z czeskim AZ Havirov. Z kolei w wielkim finale turnieju rosyjski HK Svetlogorec ograł 4:1 białoruski HK Brest i podobnie jak przed rokiem triumfował w całej imprezie.Końcowa klasyfikacja turnieju:
1.HK Svetlogorec
2.HK Brest
3.AZ Havirov
4.GKS Stoczniowiec Gdańsk
5.Yantarnaya Zvezda Kaliningrad
6.MKH Sokoły Toruń
7.Dynamo Mińsk
8.Legia Warszawa
9.UKH Dębica

 Podczas ceremoni zakończenia turnieju, wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i upominki. Dyrektoriat turnieju wybrał najlepszych zawodników na poszczególnych pozycjach i uhonorował Ich atrakcyjnymi nagrodami.

Najlepszy Bramkarz Turnieju – Bartek Jachim GKS Stoczniowiec


Najlepszy Obrońca Turnieju – YAN DUDKO HK Brześć


Najlepszy Napastnik Turnieju – Adam Casabi AZ Havirov

Król Strzelców Turnieju - Dimitrii Tcatcura Yantarnaya Zvezda

MVP III Międzynarodowego Turnieju Amber Cup 2017 Leonid Shcheka HK Svetlogorec


Nagroda FAIR PLAY –HK Svetlogorec

Najmłodszy zawodnik turnieju – Łukasz Golik Sokoły Toruń


07.04.2017

Kurs instruktora hokeja na lodzie

AWF KATOWICE oraz PZHL organizuje kurs instruktora hokeja na lodzie. Zgłoszenia na kurs proszę kierować do Pani Karin Ardeńska-Stolecka. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc! Kurs odbędzie się na przełomie kwietnia i maja br. Koszt kursu:

Część teoretyczna ok 400 zł

Część praktyczna ok 1100 zł

AWF KATOWICE
Karin Ardeńska-Stolecka
tel. (32) 207 51 19
e-mail: k.stolecka@awf.katowice.pl
Kurs Instruktora Sportu.pdf


03.04.2017

Młodzi Gdańszczanie triumfują w Olivia Cup 2017!

 Zespół UKS Olivia I Gdańsk zwycięzcą tegorocznej edycji Olivia Cup. Młodzi hokeiści w finale pokonali zespół Dynama Mińsk 3:2. Trzecie miejsce zajęła drużyna Feniksa Kaliningrad. Mecze stały na bardzo wysokim poziomie, zawodnicy wykazali się dużymi umiejętnościami sportowymi oraz wielką ambicją.

II edycja Olivia Cup okazała się wielkim świętem hokeja najmłodszych adeptów hokeja. Turniej był bardzo dobrze zorganizowany. W tym miejscu nalężą się wielkie brawa i podziękowania dla organizatorów, klubowi GKS Stoczniowiec Gdańsk, UKS Olivia 17 Gdańsk oraz rodzicom za wkład i zaangażowanie przy organizacji. Podziękowania należą się również Panu Mieczysławowi Strukowi, Marszałkowi Województwa Pomorskiego i Panu Maciejowi Kowalczukowi, Dyrektorowi Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, za ufundowanie pucharów, medali i nagród dla uczestników turnieju. Słowa uznania należą się Panu Zenonowi Obłońskiemu, Prezesowi UKS Olivia 17, który wcielając się w rolę prowadzącego turniej, wodzireja, swoją charyzmą i poczuciem humoru, potrafił zmobilizować licznie przybyłą publikę do ogłuszającego dopingu.

04.04.2017

III edycja Amber Cup

 Już w najbliższy weekend startuje III edycja Amber Cup. Od piątku od godziny 11.00 na dwóch taflach hali Olivia rywalizować będą zawodnicy z roczników 2004/2005 reprezentujący dziewięć drużyn z Polski, Rosji, Białorusi i Czech. Honorowy patronat nad turniejem objął Marszałek Województwa Pomorskiego, Pan Mieczysław Struk. Zapraszamy wszystkich kibiców hokeja i miłośników sportu młodzieżowego!
03.04.2017

II liga zakończyła rozgrywki

 W poprzedni weekend drużyna ŁKH Łódź pokonując dwukrotnie drużynę Warsaw Capitals, 15-3 i 12-5, zapewniła sobie zwycięstwo w Grupie Północnej II Ligi. Natomiast w miniony weekend w Łodzi odbył się Finał Ogólnopolski II Ligi, w którym wzięło udział pięć drużyn, gospodarz ŁKH Łódź oraz Niespełnieni Oświęcim, 1928 KTH Krynica, KH KTH Krynica i Warsaw Capitals. Trudy dwudniowego turnieju najlepiej zniosła drużyna 1928 KTH Krynica, która w finałowym meczu pokonała drużynę ŁKH Łódź 6-3 i wywalczyła prawo gry w rozgrywkach I ligi w sezonie 2017/18. W meczu o trzecie miejsce KH KTH Krynica pokonał Niespełnionych Oświęcim 7:6 po dogrywce. Drużyna z Warszawy zajęła piąte miejsce. Patronat nad mistrzostwami sprawował wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie poseł Marek Matuszewski.ARCHIWUM:

2017


• Styczeń
• Luty
• Marzec
• Kwiecień
• Maj
• Czerwiec
• Lipiec
• Sierpień
• Wrzesień
• Październik
• Listopad
• Grudzień

2018


• Styczeń
• Luty
• Marzec
• Kwiecień
• Maj
• Sierpień
• Wrzesień
• Październik
• Listopad
• Grudzień


DO GÓRY

Copyrights 2017 © POZHL