STRONA GŁÓWNA 
 LINKI 
 KONTAKT 

WIADOMOŚCI ARCHIWALNE: MAJ 2017


22.05.2017

Podsumowanie sezonu 2016/2017 część 5

 W sezonie 2016/2017 pomorski okręg miał swojego przedstawiciela w Polskiej Hokej Lidze. Była nim drużyna MH Automatyka Gdańsk, która wygrywając wcześniej rywalizację w I lidze wywalczyła prawo gry w Ekstraklasie. Zarząd klubu z prezesem Bartoszem Purzyńskim na czele, starał się zapewnić wszystko co niezbędne zawodnikom, aby Ci mogli dawać radość licznej gdańskiej publiczności. W tym celu zarząd podpisał kontrakt ze znanym już wcześniej w Polsce trenerem, Peterem Ekrothem. Pierwsze mecze pokazały już, że walka o zdobycze punktowe będzie bardzo ciężka. Chociaż drużyna nie doznawała wysokich porażek, często były to przegrane jedną lub dwoma golami, to ciągle brakowało zwycięstwa. Zaczęto szukać przyczyn braku sukcesów. W tym celu zarząd postanowił rozwiązać kontrakt ze szwedzkim trenerem i zatrudnić Białorusina Andreja Kowalewa. To okazało się trafnym posunięciem. Chociaż drużyna nie zaczęła od razu odnosić zwycięstw, ale widać było zmianę w grze. Najważniejsze stało się utrzymanie w ekstraklasie. Już na kilka kolejek przed zakończeniem rundy zasadniczej było wiadome, że o utrzymanie w PHL MH Automatyka zmierzy się z drużyną Nesta Mires Toruń. Zgodnie z regulaminem PHL walka o utrzymanie toczy się do czterech zwycięstw. Pierwszy mecz rozgrywany w Toruniu wygrali gdańszczanie i zrobili ważny krok do końcowego sukcesu. Rywalizacja rozstrzygnęła się w sześciu meczach. Właśnie podczas szóstego meczu rozgrywanego w Gdańsku, przy obecności ponad trzech tysięcy kibiców (rekord frekwencji PHL), gdańscy zawodnicy odnieśli czwarte zwycięstwo i zakończyli serię wynikiem 4-2. Utrzymanie na kolejny sezon w PHL stało się faktem.Bramkarze:Tomasz Witkowski, Michał Kieler, Igor Tomczyk

Obrońcy:Kamil Dolny, Zachary Josepher, Krzysztof Kantor, Oskar Lehmann, Gilbert Leśniak, Sebastian Wachowski, Arkadiusz Nowak, Patryk Wsół, Kirill Gerasymenko, Hampus Falk

Napastnicy:Kamil Gościmski, Adrian Kastel-Dahl, Szymon Marzec, Phillip Nasca, Filip Pesta, Petr Polodna, Maciej Rompkowski, Kacper Różycki, Adam Skutchan, Jan Steber, Mateusz Strużyk, Dmytro Shcherbakow, Wojciech Wrycza

Trener: Peter Ekroth (do grudnia 2016), Andrej Kowalew (od grudnia 2016)

II Trener: Robert Błażowski

Trener bramkarzy: Tomasz Wawrzkiewicz

Fizjoterapeutka: Aneta Błaszak

Kierownik drużyny: Krzysztof Mieliński

Kierownik techniczny: Waldemar Skolimowski


17.05.2017

Podsumowanie sezonu 2016/2017 część 4

 Hokeistki GKS Stoczniowiec udowodniły, że są czołową drużyną w Polsce. W tym sezonie podopieczne trenera Henryka Zabrockiego trzeci raz z rzędu awansowały do wielkiego finału Polskiej Ligi Hokejowej Kobiet. Dwa lata temu było złoto, w zeszłym roku srebro. Teraz podopieczne Henryka Zabrockiego ponownie stanęły na drugim stopniu podium. Sezon zasadniczy gdańskie zawodniczki zakończyły na drugim miejscu. W pierwszej rundzie play off zawodniczki Stoczniowca dwukrotnie pokonały KS 1906 Cracovia 5-0 i 5-0 (walkower). W półfinale rywalkami naszych zawodniczek były zawodniczki Naprzodu Janów. 2-1 i 5-2 wygrały podopieczne trenera Zabrockiego i zapewniły sobie grę w finale PLHK. W wielkim finale gdańszczanki dwukrotnie musiały uznać wyższość Polonii Bytom i zdobyły srebrne medale Mistrzostw Polski. W sezonie zasadniczym w punktacji kanadyjskiej trzecie miejsce zajęła Marta Bigos 72 pkt. (41+31), a czwarte Tetiana Onyshchenko 69 pkt. (45+24)Agata Kosińska, Natalia Kwiatkowska, Natalia Kamińska, Renata Tokarska, Marta Bigos, Kasia Kasprzycka, Joanna Rykaczewska  Ewa Podracka, Małgorzata Nowak, Alicja Siejka, Tetiana Onyshchenko, Ola Berecka oraz Maja Banaś, Kasia Bodus i Aneta Błaszak, srebrne medalistki Mistrzostw Polski w hokeju na lodzie w sezonie 2016/2017.

Trenerem drużyny jest Henryk Zabrocki.

Kierownikiem drużyny jest Włodzimierz Byczkowski


15.05.2017

Podsumowanie sezonu 2016/2017 część 3

Juniorzy Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014 Mistrzami Polski Juniorów! Niespodziankę sprawili juniorzy PKH 2014 zdobywając podczas finałów rozgrywanych w Jastrzębiu tytuł Mistrzów Polski. W rozgrywkach rundy zasadniczej CLJ gdańscy zawodnicy zajęli siódme miejsce i byli zmuszeni walczyć o miejsce w finałach w barażach rozgrywanych w Toruniu. Tam okazali się bezkonkurencyjni, pokonując zawodników MKS Cracovii i MKS Sokołów Toruń. Drużynę PKH 2014 wzmocnili zawodnicy na codzień występujący w PHL w barwach MH Automatyki Gdańsk i SMS Sosnowiec (Wsół, Nowak, Gościński, Krężołek, bracia Rybakowie). Do Jastrzębia drużyna jechała w bojowym nastawieniu, trener Krzysztof Lehmann twierdził, że sprawią niespodziankę. W meczach grupowych młodzi gdańszczanie pokonali Podhale Nowy Targ 8-4, Unię Oświęcim 6-5 i przegrali z faworytem finałów, JKH Jastrzębie 2-4. W półfinale, po dramatycznym meczu PKH 2014 pokonało Polonię Bytom 3-2 i awansowało do finału. W meczu finałowym, Pomorski Klub Hokejowy 2014 rozgromił drużynę MUKS Naprzód Janów 7-0 i został Mistrzem Polski Juniorów w sezonie 2016/2017.

Dodatkowo dwóch zawodników PKH 2014 otrzymało wyróżnienia indywidualne:
MACIEJ RYBAK został uznany najlepszym napastnikiem turnieju, a PATRYK KRĘŻOŁEK MVP turnieju.


Skład Mistrzów Polski Juniorów 2016/2017, drużyny PKH 2014:

Tomaszewski (Zgrzebnicki); Leśniak – Nowak, Wsół – Gerasymenko, Kołodziej – Munch oraz Wala; Gościński – Szczerbakow – Krężołek, Maciej Rybak – Ananiew – Michał Rybak, Kasicki – Mocarski – Smal, Minenkov – Zalewski – Adamowicz oraz Murawski.

Trener: Krzysztof Lehmann

Kierownik drużyny: Natalia Konicz


09.05.2017

Podsumowanie sezonu 2016/2017 część 2

 Tym razem kolej na Żaków. Drużyny z Gdańska, Malborka, Elbląga i Gdyni rywalizowały w wielu turniejach ogólnopolskich i zagranicznych, a także same organizowały turnieje (Amber Cup, Turniej o Puchar Prezydenta Elbląga).

 Zawodnicy i zawodniczki wykazywali się wielką ambicją, zaangażowaniem i sporymi już umiejętnościami hokejowymi. Zawodnicy Stoczniowca Gdańsk, dwie drużyny, rywalizowali dodatkowo w rozgrywkach Ligi Kaliningradzkiej. Był to już kolejny sezon zmagań młodych, gdańskich zawodników z rówieśnikami z zagranicy. W lutym, podopieczni trenera Pawła Zwolińskiego, wzięli udział w największym na świecie turnieju młodzieżowym Pee Wee Quebec w Kanadzie.Doświadczenie nabyte zarówno w Lidze Kaliningradzkiej i podczas turnieju w Kanadzie zaowocowało zajęciem trzeciego miejsca i zdobyciem brązowych medali
w Mistrzostwach Polski Żaka Starszego. Słabiej od swych młodszych kolegów i koleżanek spisali się Młodzicy i Juniorzy Młodsi. W tych kategoriach wiekowych, okręg nasz reprezentowały drużyny GKS Stoczniowca Gdańsk. Młodzicy rywalizowali w rozgrywkach PZHL grupy północnej. Niestety, zajęli czwarte, ostatnie miejsce w swojej grupie i nie awansowali do finałów Mistrzostw Polski. W drużynie występowali zawodnicy z Gdańska, Malborka i Gdyni, ponieważ tworzyli oni również Kadrę Wojewódzką Młodzika.

 Juniorzy Młodsi gdańskiego Stoczniowca, tworzący również Kadrę Wojewódzką Juniora Młodszego, rywalizowali z MOSM Tychy i Unią Oświęcim w eliminacjach do Finałów XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Niestety, po obiecującym pierwszym turnieju w Oświęcimiu, gdzie zawodnicy z Pomorza wygrali dwa mecze, w następnych meczach ponieśli porażki i nie awansowali do Finałów OOM.


07.05.2017

Podsumowanie sezonu 2016/2017 część 1

 Sezon 2016/2017 dobiega końca (trwają jeszcze Mistrzostwa Świata Elity oraz play off NHL), czas więc na podsumowanie występów naszych drużyn. Zaczniemy od najmłodszych adeptów hokeja, rozgrywek mini hokeja. W tej kategorii wiekowej Pomorski Okręg reprezentowały drużyny UKS Olivia 17 Gdańsk, UKS Wikingowie Elbląg, HUKS Niedźwiadki Gdynia i UKS Bombek Malbork. W bezpośredniej rywalizacji, Mistrzostwach Pomorza w Mini Hokeju, zwyciężyła drużyna UKS Olivia 17, drugie miejsce zajęła drużyna UKS Bombek, trzecie UKS Wikingowie i czwarte HUKS Niedźwiadki. Przez cały sezon wszystkie drużyny brały udział w wielu turniejach ogólnopolskich, gdzie zajmowały wysokie lokaty.
ARCHIWUM:

2017


• Styczeń
• Luty
• Marzec
• Kwiecień
• Maj
• Czerwiec
• Lipiec
• Sierpień
• Wrzesień
• Październik
• Listopad
• Grudzień

2018


• Styczeń
• Luty
• Marzec
• Kwiecień
• Maj
• Sierpień
• Wrzesień
• Październik
• Listopad
• Grudzień


DO GÓRY

Copyrights 2017 © POZHL