STRONA GŁÓWNA 
 LINKI 
 KONTAKT 

WIADOMOŚCI ARCHIWALNE: GRUDZIEŃ 2017


28.12.2017

Zaproszenie na mecz sylwestrowy.

W dniu jutrzejszym, w piątek 29 grudnia o godzinie 18:45 w gdańskiej hali Olivia, odbędzie się tradycyjny mecz sylwestrowy, w którym zawodnicy Old Boys Stoczniowiec Gdańsk zmierzą się z reprezentacją GKS Stoczniowiec Gdańsk. W drużynie Old Boys wystąpią byli zawodnicy Stoczniowca, znani kibicom gdańskiej drużyny, którzy kilkanaście lat temu walczyli o punkty w ekstraklasie. Najstarszym zawodnikiem jest były trener i zawodnik, 71-no letni Antoni Wróbel, który wystąpi u boku swoich synów, Adama i Bartłomieja. Ponadto w drużynie weteranów wystąpią: Sylwester Bagiński, Mariusz Przewoźny, Jarosław Waszak, Leszek Kosiński, Maciej Lange, Przemysław Zaręba, Jacek Juchniewicz, Maciej Pachucki, Leszek Tomf, Marcin Wysocki i wielu innych. Wszystkich sympatyków hokeja na lodzie serdecznie zapraszamy.

Współorganizatorami meczu są GKS Stoczniowiec, POZHL i drużyna OLD BOYS Stoczniowiec

.
21.12.2017

Życzenia Świąteczne.
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia marzeń w nadchodzącym Nowym 2018 Roku życzą

Zarząd, Wydział Sędziowski oraz wszyscy współpracownicy Pomorskiego Okręgowego Związku Hokeja na Lodzie.


18.12.2017

W Elblągu grali najmłodsi hokeiści.

17 grudnia 2017r. około sześćdziesięciu najmłodszych hokeistów wzięło udział w turnieju mini hokeja na lodzie zorganizowanym na elbląskiej Helenie przez klub UKS Wikingowie we współpracy z elbląskim MOSiR.


Rozegrano łącznie 5 meczów w dwóch kategoriach: dla roczników 2008-2010 oraz 2010 i młodszych. Najmłodszy zawodnik, biorący udział w turnieju - Samuel Fisher z drużyny HUKS Niedźwiadki miał zaledwie 3 lata, a już świetnie radził sobie na lodzie.Turniej miał charakter towarzyski, ale emocji sportowych nie brakowało. Każdy mecz składał się z dwóch połów po 15 min, po których następował konkurs rzutów karnych. Zarówno wyniki meczów, jak i wyniki konkursów rzutów karnych były punktowane oddzielnie. Najbardziej zapracowanymi zawodnikami byli więc bramkarze, którym należą się wielkie słowa uznania za wspaniałą grę.W elbląskim turnieju wzięły udział drużyny z najbliższej okolicy: HUKS Niedźwiadki z Gdyni w obu kategoriach wiekowych, UKS Bombers z Malborka oraz UKS WIkingowie z Elbląga w obu kategoriach wiekowych. Głównym celem przy organizacji turnieju było pokazanie najmłodszym zawodnikom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z hokejem, jakie emocje wiążą się z prawdziwą grą w turnieju, a także pokazanie rodzicom i kibicom ile emocji przynoszą prawdziwe mecze hokejowe. Udział w turnieju niesie zupełnie inną porcję przeżyć niż patrzenie na treningi podopiecznych.Finalnie w obu kategoriach wiekowych zwyciężyła drużyna HUKS Niedźwiadki, UKS Wikingowie uplasowali się na drugim miejscu, a trzecie miejsce na podium zajęła drużyna z UKS Bombers.

Myjnia Gosia ufundowała medale pamiątkowe dla wszystkich uczestników turnieju. Każda drużyna otrzymała też puchar.Podczas turnieju zawodnicy i kibice mógł skosztować pyszności przygotowanych i serwowanych przez wikingowe mamy.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali nie tylko trenerzy, rodzice, ale również starsi koledzy z drużyny UKS Wikingowie, za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni.
15.12.2017

Gwiazda NHL oraz trener Alexa Ovechkina poprowadzi camp w Olivii.

Wyjątkowy obóz hokejowy w Hali Olivia. W dniach 27-31 sierpnia 2018 roku znany z pracy szkoleniowej w NHL Sean Skinner wspólnie z trenerami GKS Stoczniowiec, Krzysztofem Lehmannem i Pawłem Zwolińskim, poprowadzą obóz hokejowy dla dzieci z roczników 2003-2009. Oferta skierowana jest do młodych zawodników, pragnących podnieść swoje umiejętności.Trener Sean Skinner to renomowany i uznany na świecie trener hokeja na lodzie. Specjalista od techniki indywidualnej i techniki kija. Współpracował z wieloma zawodnikami NHL (m.in. szkolił gwiazdę tych rozgrywek i reprezentacji Rosji Alexa Ovechkina), a także prowadził specjalistyczne treningi z drużynami zza oceanu (m.in. Montreal Canadiens, Buffalo Sabres, Florida Panthers, St. Louis Blues, Carolina Hurricains) oraz zespołami europejskimi (m.in. Spartak, Dynamo, CSKA and SKA).

Współprowadzącymi zajęcia w Gdańsku będą trenerzy GKS Stoczniowiec, którzy również podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi adeptami hokeja.

Poniżej szczegóły sierpniowego campu.Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!


12.12.2017

Poznaliśmy ostatnich uczestników Czerkawski Cup.

W minioną sobotę gdańska hala Olivia gościła najmłodszych adeptów hokeja na lodzie, którzy brali udział w ostatnich kwalifikacjach do IV-go Ogólnopolskiego Turnieju Mini Hokeja na Lodzie Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym 2018. Do drużyn, które wywalczyły awans w turniejach w Jastrzębiu Zdrój i Dębicy, dołączyły trzy ostatnie.Gdański turniej wygrała drużyna ŁKH Łódź, która w finale pokonała KH Legia Warszawa. Trzecie i zarazem ostatnie miejsce premiujące awansem do Turnieju Ogólnopolskiego, wywalczyła drużyna UKS Olivia 17 Gdańsk, która w decydującym o trzecim miejscu w turnieju, pokonała po dogrywce drużynę MKS Sokoły Toruń. Kolejne miejsca zajęły drużyny: PTH Koziołki Poznań, UKS Olivia Gdańsk II, HUKS Niedźwiadki Gdynia, BKS Bydgoszcz, Bombers Malbork i UKS Wikingowie Elbląg.

Ostateczny skład IV-go Ogólnopolskiego Turnieju Mini Hokeja na Lodzie Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym 2018 wygląda następująco: MOSM Tychy, JKH GKS Jastrzębie, MUKS Orlik Opole, UKH Unia Oświęcim, MMKS Podhale Nowy Targ, MKS Cracovia, ŁKH Łódź, KH Legia Warszawa, UKS Olivia 17 Gdańsk.Podczas calego turnieju, zmaganiom młodych hokeistów przyglądali się byli reprezentanci Polski i olimpijczycy, Andrzej Tkacz, Mariusz Czerkawski, Wojciech Tkacz, Dariusz Garbocz.

Wpółorganizatorami zmagań byli: Stowarzyszenie Sport 7, GKS Stoczniowiec Gdańsk oraz Pomorski Okręgowy Związek Hokeja na Lodzie.

• Wyniki i tabela końcowa.

12.12.2017

Grali Wikingowie z Elbląga.W miniony weekend kolejne mecze ligowe rozgrywali Żacy Starsi UKS Wikingowie Elbląg. Tym razem rywalem młodych elblążan byli zawodnicy KH Legia Warszawa. Zawodnicy ze stolicy okazali się za silnym rywalem dla początkujących w rozgrywkach ligowych zawodników Wikingów. Pomimo ambitnej postawy Wikingów, zawodnicy Legii odnieśli dwa zwycięstwa, 22-2 i 13-1.Pomimo porażek, zawodnicy z Elbląga ambitnie trenują i wykonują polecenia trenerów. Na pewno zaowocuje to w najbliższej przyszłości.


10.12.2017

Dwie porażki hokeistek StoczniowcaHokeistki gdańskiego Stoczniowca nie sprostały aktualnym liderkom i Mistrzyniom Polski, zawodniczkom TMH Polonii Bytom. Przed własną publicznością zawodniczki trenera Henryka Zabrockiego uległy dwukrotnie po prowadzonych w szybkim tempie meczach, 2-7 i 2-5.Szczególnie niedzielny mecz był bardzo wyrównany, do 51 minuty gdańszczanki przegrywały jedną bramką. Dopiero w końcówce spotkania bytomianki przesądziły o swoim zwycięstwie.Szczegółowy raport meczowy, statystyki i aktualna tabela dostępne są w zakładce TERMINARZE I WYNIKI


09.10.2017

Ważne zwycięstwa Juniorów Młodszych Stoczniowca

Cenne zwycięstwa w kontekście awansu do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odnieśli Juniorzy Młodsi gdańskiego Stoczniowca. Podczas rozgrywanego w Jastrzębiu Zdrój turnieju kwalifikacyjnego, po dwóch porażkach w Gdańsku, podopieczni trenera Krzysztofa Lehmanna pokonali JKH GKS Jastrzębie 6-1 oraz MOSM Tychy po rzutach karnych 3-2.

Ostatni turniej, który zostanie rozegrany w Tychach, zadecyduje, które drużyny awansują do OOM 2018.


06.12.2017

Święto hokeja w wydaniu najmłodszych!

Już w najbliższą sobotę 9 grudnia w gdańskiej hali Olivia, od godziny 9:50 odbędzie się kolejny turniej kwalifikacyjny do IV-go Ogólnopolskiego Turnieju Mini Hokeja na Lodzie Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym 2018. W turnieju weźmie udział 150-ciu najmłodszych adeptów hokeja na lodzie, reprezentująch 10 drużyn. Zmagania zawodników odbywać się będą na dużej tafli hali Olivia. Równocześnie odbywać się będą dwa spotkania. Zapraszamy wsystkich chętnych do kibicowania najmłodszym zawodnikom.

Podczas turnieju obecni będą byli reprezentanci Polski, olimpijczycy: Andrzej Tkacz, Mariusz Czerkawski, Wojciech Tkacz, Dariusz Garbocz."Celem Stowarzyszenia jest aktywizacja dzieci i młodzieży do uprawiania sportu, w tym w szczególności sportów zimowych oraz promocja wśród dzieci i młodzieży zimowych dyscyplin sportowych oraz aktywnego spędzania czasu" - Mariusz Czerkawski - Prezes Stowarzyszenia Sport 7


04.12.2017

Weekend pomorskich drużyn.

W miniony weekend pomorskie drużyny grały z różnym rezultatem. Występująca w PHL MH Automatyka w piątek po wyrównanym i trzymającym w napięciu do ostatniej sekundy meczu, przegrała z aktualnym liderem GKS Tychy 3-4. W niedzielę w gdańskiej hali Olivia, podopieczni trenera Andrieja Kowaliowa po serii porażek we własnej hali, pokonali zdecydowanie drużynę TMH Polonia Bytom 7-2.

Mecze w ramach rozgrywek PLHK rozgrywała również drużyna kobiet GKS Stoczniowca Gdańsk. Podopieczne trenera Henryka Zabrockiego dwukrotnie pokonały w Oświęcimiu UKHK Unia Oświęcim. W sobotę gdańszczanki wygrały 6-4, a w niedzielę 10-2. Aktualnie gdańska drużyna zajmuje drugie miejsce w tabeli PHLK.

Od piątku w gdańskiej hali Olivia rozgrywany był pierwszy turniej będący eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2018. W turnieju wzięły udział drużyny: GKS Stoczniowiec Gdańsk, MOSM Tychy i JKH GKS Jastrzębie. W ostatniej chwili z rozgrywek wycofała się drużyna MUKS Naprzód Janów. W turnieju dwa zwycięstwa odniosła drużyna z Jastrzębia, która w piątek pokonała gdańskiego Stoczniowca 4-3, a w sobotę MOSM Tychy 5-3. W niedzielnym meczu drużyna GKS Stoczniowiec przegrała z MOSM Tychy 3-5, pomimo prowadzenia 3-0.

Wszystkie wyniki, statystyki i tabele dostępne są w zakładce TERMINARZE I WYNIKI.ARCHIWUM:

2017


• Styczeń
• Luty
• Marzec
• Kwiecień
• Maj
• Czerwiec
• Lipiec
• Sierpień
• Wrzesień
• Październik
• Listopad
• Grudzień

2018


• Styczeń
• Luty
• Marzec
• Kwiecień
• Maj
• Sierpień
• Wrzesień
• Październik
• Listopad
• Grudzień


DO GÓRY

Copyrights 2017 © POZHL